Kategoriler

Kullanıcılar

1 kullanıcı Bu sayfayı gezenler.
Users: 1 misafir

Arşivler

Son mükellefler konuşuyor.

Son mükellefler konuşuyor.

Ereğli Kömür Madenlerinde “Ücretli İş Mükellefiyeti” kapsamında “Zorunlu Olarak Çalıştırılan” Son Mükellefler, o günkü çalışma koşullarını anlatıyor. Biz sorduk, onlar (ortalama 85 yaş) hazfızalararında yer ettiği şekilde cevapladılar. Kimisi o zor günleri yeniden hatırladığından dolayı hüzünlendi, kimisi de kendilerinin tarihe not düşme konusunda ne kadar önemli olduklarını anladıklarından buruk bir sevinç yaşadı. Ereğli’li Tarih öğretmeni […]

03 Mayıs 2011 Salı - 50 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Ereğli Kömür Madenlerinde “Ücretli İş Mükellefiyeti” kapsamında “Zorunlu Olarak Çalıştırılan” Son Mükellefler, o günkü çalışma koşullarını anlatıyor. Biz sorduk, onlar (ortalama 85 yaş) hazfızalararında yer ettiği şekilde cevapladılar. Kimisi o zor günleri yeniden hatırladığından dolayı hüzünlendi, kimisi de kendilerinin tarihe not düşme konusunda ne kadar önemli olduklarını anladıklarından buruk bir sevinç yaşadı.

Ereğli’li Tarih öğretmeni ve aynı zamanda damadım olan Murat KARA’nın yazdığı son mükellefler kitabı çıktıktan sonra aşağıdaki linkten izliyebileceğiniz SON MÜKELLEFLER KONUŞUYOR filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

pub-2257558817168979
iPortal Kodlayan: Özer Gül